Diagnostyka

Podstawowy problem występujący w diagnostyce maszyn i urządzeń jest związany z interpretacją zmierzonego sygnału. Dotyczy to zarówno wartości ogólnej poziomu drgań jak i wartości amplitudy drgań po transformacie Fouriera (FFT).

Dlatego w diagnostyce prowadzonej systematycznie należy dążyć do opracowania normatywów drgań dla poszczególnych grup maszyn i urządzeń.

Normatyw taki powinien określać dopuszczalny (ostrzegawczy, alarmowy) poziom wartości ogólnej drgań jak i piku amplitudy dla określonych pasm częstotliwości.

Opracowanie normatywu wymaga odpowiednich przyrządów oraz doświadczenia. PREMA SA od 15 lat zajmuje się diagnostyką, oraz wdrażaniem systemów diagnostycznych oraz opracowywaniem normatywów.

Proponowany przez PREMA SA outsourcing usług diagnostycznych pozwala na obniżenie kosztów z nią związanych.  Nie potrzeba kupować drogich urządzeń, nie potrzeba stwarzać nowego stanowiska pracy. Natomiast po dłuższym okresie czasu jest możliwe przeprowadzenie analizy ekonomicznej jaki sposób diagnostyki jest opłacalny (własne służby czy outsourcing).

Bardzo istotną sprawą usług diagnostycznych są raporty z pomiarów. Powinny one być czytelne i jednoznaczne dla zleceniodawcy, który nie musi znać się na diagnostyce.

Bardzo często złe doświadczenia związane z diagnostyką prowadzoną przez niekompetentne firmy powoduje nieufność.

Prowadzimy badania diagnostyczne i monitoring pracy maszyn i urządzeń dla wielu gałęzi przemysłu:

  • Widmo drgań (diagnostyka wibroakustyczna, analiza FFT);
  • Emisje ciepła.

Zajmujemy się również wdrażaniem systemów diagnostycznych.

Posiadane urządzenia pozwalają na przeprowadzanie badań jakościowych produktów dostarczanych przez naszych dostawców, co gwarantuje ich wysoką jakość w całej naszej sieci handlowej.

Odnajdź katalog

Wyszukiwarka katalogów

Online

Sklep internetowy

Sprawdź naszą ofertę w sklepie online, znajdziesz tu ponad 50 tys. produktów.

Odwiedź nasz sklep internetowy
B2B

Platforma B2B

Jesteś stałym klientem?
Zaloguj się do platformy B2B.

Zaloguj się Platformy B2B